Torku Konyaspor’umuzun Hollanda kampını değerlendiren Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, son derece faydalı bir kamp dönemi geçirildiğini ve teknik heyetimizin takımın performansından memnun olduğunu ifade ederken, lige en hazır şekilde girmek için temponun her geçen gün arttığını sözlerine ekledi.

‘Hollanda’da son derece güzel bir ortamda hazırlıklarımız devam ediyor’ sözleriyle değerlendirmesine başlayan Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, “Takımımızın 21 Temmuz’da başlayan üçüncü etap kampı son derece güzel bir ortamda ve yapılan çalışmalarla verimli bir şekilde devam ediyor. Geçen seneden kalan iskelet kadronun üzerine gerçekten kaliteli ve takımımıza katkı sağlayacak oyuncular transfer ettik. Bu oyuncuların uyum konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ve çabuk kaynaştıklarını görmek bizleri mutlu etti. Takımımız burada güçlü rakiplerle oynayacağı hazırlık maçları ile de lig öncesi durumunu görme imkanı bulacak. Önümüzde sezonun başlamasına 1 ay gibi bir süre var. İnşallah bu zaman en iyi şekilde değerlendirilip takımımız sezona en hazır şekilde başlayacak ve hem bizleri hem de camiamızı memnun edecek sonuçları alarak başarılı bir sezon yaşayacak. Bu konuda teknik heyet ve oyuncularımıza güvenimiz tam”şeklinde görüş belirtti.

Basın Sözcümüz Ahmet Baydar, “Takımlar açısından sezon başı kampları çok önemli. Bu çalışma döneminin tam kadro geçirilmesi takım performansına olumlu yansıyor”derken açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu konuda yönetimimiz azami gayret gösterdi ve Hollanda kampımız kaleci transferi dışında tam kadro yapılan çalışmalarla devam ediyor. Kaleci konusunda da görüşmelerde sona gelindi. Bu sorunun birkaç gün içerisinde çözüleceğini gereken takviyenin yapılacağını söyleyebilirim. Şu an bakıldığında gerçekten değerli, kaliteli ve milli takım düzeyinde olan oyuncularla birlikte, iki senedir bir arada oynamanın avantajını yaşayan oyuncuların oluşturduğu iyi bir kadroya sahibiz. Kadro kalitesinin sahaya yansıması adına yapılan çalışmalarda son derece önemli. Bu süreci takım olarak iyi değerlendiriyoruz. İnşallah bu çalışmaların karşılığını sezon başladığında alacağız ve Torku Konyaspor’u üst sıraları hedefleyen bir takım haline getireceğiz…”