ABK HOLDİNG'E BAKIŞ

Fikir üstene fikir konularak oluşturulmuş güvenli kuruluş: ABK HOLDİNG


ABK Holding; Ticari faaliyetlerine 1994 yılında, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR öncülüğünde, ABK İthalat İhracat Basın Yayın İnşaat Taahhüt Gıda San. Ve Tic. Ltd.Şti. olarak başlamıştır. Tavukçuluk ve yumurta üretim sektöründe iş dünyasına ilk adımını atan kurum, aynı yıl içinde, Konya’da yükseköğrenim öğrenci yurdu alanında yatırımlarına başlatmıştır.

Temelleri 1994 yılında atılan ABK Holding, 28 yılı aşan yolculuğunda, değişimin hep bir adım önünde giderek sadece ilinin değil bölgesinin de başarılı gruplarından biri haline geldi. Her koşulda doğruyu ve iyiyi pusula kabul etme kararlılığıyla faaliyetlerinde,  her zaman piyasa gerçeklerini göz önünde bulundurarak sürekli gelişim gösteren ABK Holding, bölgesinde yakaladığı başarıyı Ülke genelinde de yakalama hedefine adım adım ilerlemektedir.
 
ABK Holding olarak bizim rengimiz tek ama biz bütün renklerle uyum içinde olmak istiyoruz. Bölgemiz ve ülkemiz hakkında daha fazla öğrenmeye ve sunduğu fırsatları değerlendirmeye son derece istekliyiz. Her zaman doğru yönde hareket etmeye kararlıyız.

İnsanlarla ve kurumlarla ilişkilerimize değer verir dayanışmaya inanırız. Büyümeye insanları, fikirleri, teknolojiyi ve çevreyi de içine alan bütünsel bir yaklaşımla bakarız. Değer yaratmayı önemser, sosyal sorumluluk projeleriyle destekleriz.

İddiamız daha büyük. Sadece mevcudu iyileştirmekle ve en iyiye ulaşmakla yetinmeyeceğiz. Bunun için kendimizle yarışacağız. Sürekli büyüme, daha fazla tanınma ve daha çok kişiye ulaşma azmindeyiz. Her zaman ve her koşulda doğruyu ve iyiyi pusula kabul etme kararlılığındayız.

Kendimize ve Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven, bizi iddialı hedefler koymaya yönlendiriyor. Bu hedeflere ulaşmamızın ancak stratejik yönetim yaklaşımıyla mümkün olduğunu biliyoruz. Farklı sektörlerde çeşitlendirilmiş portföy yapısıyla riskleri en asgariye indirmek çabası içerisindeyiz.

ABK Holding’in çalışanlarına verdiği değer ve haklarına gösterdiği saygı, “En önemli sermayemiz insan kaynağımızdır” politikasına uygun olarak, kurulduğu günden beri benimsediği temel ilkelerden biri olmuştur.

0
0
0
0

Yönetim Felsefesi

Abk Holding Kurumsal Marka Değerlerimiz
Her zaman olduğu gibi yeniliklerde başı çeken, örnek alınan, öncü kurum olarak yola devam edeceğiz. İlerici düşünerek, yetkin davranarak, gerçek anlamda lider olmayı amaçlayacağız. Odaklanma yeteneğimiz ve dinamik tavrımızla her zaman doğru yönde hareket etmeye kararlıyız. Ülkemiz hakkında daha fazla öğrenmeye ve sunduğu fırsatları değerlendirmeye son derece istekliyiz.
İnsanlarla ilişkilerimiz yaptığımız işin merkezini oluşturur. Çözüm ortaklarımızla olan bağımız ve onlarla gerçekleştirdiğimiz ekip çalışması, bizim için yaşamsal öneme sahiptir. Dayanışmanın gücüne inanırız.
Bireylerin ve ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmak isteriz. Değer yaratmaya ve büyümeye sadece parasal değil, insanları, fikirleri, teknolojiyi ve çevreyi de içine alan bütünsel bir yaklaşımla bakarız.
ABK Holding Yönetimi olarak kalite anlayışımızla yeteneğimizin en önemli değerimiz olduğuna, çalışanlarımızın gücümüze güç kattığına olan inancımızla geleceğimizi şekillendirme gayreti gösteririz.

Yönetim felsefemizin ilkeleri;

  • Bağlı şirketleri uzun vadeli bir perspektifle yönetmek,
  • Çalışmaları insan ve çevre odaklı olarak yapmak,
  • Gülümseyerek ilgilenmek,
  • İletişimi sevmek,
  • Zamanı etkin yöneterek kullanmak,
  • Değişimi gelişime dönüştürmek,
  • Stratejik düşünerek geleceği tasarlamaktır.