Hakkımızda

ABK GRUBUNA BAKIŞ

 

Fikir üstene fikir konularak oluşturulmuş  GÜVENLİ kuruluş. ABK ŞİRKETLER GRUBU

         ABK Grubu, ticari faaliyetlerine 1994 yılında, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR öncülüğünde, ABK İthalat İhracat Basın Yayın İnşaat Taahhüt Gıda San. Ve Tic. Ltd.Şti. olarak başlamıştır. Tavukçuluk ve yumurta üretim sektöründe iş dünyasına ilk adımını atan kurum, aynı yıl içinde, Konya’da yüksek öğrenim öğrenci yurdu alanında yatırımını başlatmıştır.

        Temelleri 1994 yılında atılan ABK, 24 yılı aşan yolculuğunda, değişimin hep bir adım önünde giderek sadece ilinin değil bölgesinin de başarılı gruplarından biri haline geldi. Her koşulda doğruyu ve iyiyi pusula kabul etme kararlılığıyla faaliyetlerinde,  her zaman piyasa gerçeklerini göz önünde bulundurarak sürekli gelişim gösteren  ABK Şirketler Grubu, bölgesinde  yakaladığı başarıyı Ülke genelinde de yakalama hedefine adım adım ilerlemektedir.

        ABK Şirketler Grubu olarak bizim rengimiz tek ama biz bütün renklerle uyum içinde olmak istiyoruz. Bölgemiz ve ülkemiz hakkında daha fazla öğrenmeye ve sunduğu fırsatları değerlendirmeye son derece istekliyiz. Her zaman doğru yönde hareket etmeye kararlıyız.

        İnsanlarla  ve kurumlarla ilişkilerimize değer verir dayanışmaya inanırız. Büyümeye insanları, fikirleri, teknolojiyi ve çevreyi de içine alan bütünsel bir yaklaşımla bakarız. Değer yaratmayı önemser, sosyal sorumluluk  projeleriyle destekleriz.

İddiamız daha büyük. Sadece mevcudu iyileştirmekle ve en iyiye ulaşmakla yetinmeyeceğiz. Bunun için kendimizle yarışacağız. Sürekli büyüme, daha fazla tanınma ve daha çok kişiye ulaşma azmindeyiz. Her zaman ve her koşulda doğruyu ve iyiyi pusula kabul etme kararlılığındayız..

        Kendimize ve Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven, bizi iddialı hedefler koymaya yönlendiriyor. Bu hedeflere ulaşmamızın ancak stratejik yönetim yaklaşımıyla mümkün olduğunu biliyoruz. Farklı sektörlerde çeşitlendirilmiş portföy yapısıyla riskleri en asgariye indirmek çabası içerisindeyiz.

        ABK Şirketler Grubu’nun; çalışanlarına değer vererek  ve çalışan haklarına saygılı davranarak “En önemli sermayemiz insan kaynağımızdır” politikası, kurulduğu günden itibaren benimsediği temel ilkelerden biri olmuştur.